Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Cільські новини

 

Адреса дитинства - дитсадок "Сонечко"

Голова колгоспу "Гвардія" В.А.КозачокВідкриття цього дитсадка пов’язують з іменем Василя Андрійовича Козачка, який із 1960 по 1974 рік був головою місцевого колгоспу “Гвардія” і зробив великий внесок у розвиток виробничої та соціальної інфраструктури Великого Хутора. Попри те, що Василь Андрійович був не місцевим (здається, із Золотоноші), він щиро вболівав за доля Великого Хутора і своїх підлеглих, колгоспників. При ньому в селі збудували тваринницькі ферми, цегельний завод, будинок культури, нове приміщення восьмирічної школи, лікарню. Він же ініціював і будівництво дитсадка, який відкрили у 1961 році. Через це у В.Хуторі й досі добрим словом згадують В. А. Козачка, особливо люди старшого віку.

Згадує його і колишня вчителька молодших класів Марія Іванівна Коваль. Вона була (хоч і не довго) першою завідувачкою дитсадка. Пригадує, що до цього колгоспний дитсадок містився у пристосованому приміщенні, яке знаходилося на вулиці Ленінській. Але воно було тісним і не вміщало усіх дітей, які спали на саморобних розкладних ліжечках. Тому В. А. Козачок взявся будувати новий дитсадок і особисто опікувався цим будівництвом: "вибивав" для нього будівельні матеріали, доставав меблі тощо.

 

Марія Іванівна Коваль зі своїми учнямиМ. І. Коваль також пригадує, що при ній у дитсадку було чотири групи, які відвідувало більше сотні дітей, та ясельна група для малюків. Для членів колгоспу послуги дитячої установи були повністю безкоштовними, а для інших осіб плата складала символічну суму. При цьому за рахунок колгоспу дітей забезпечували чотириразовим харчуванням і, за бажанням батьків, могли залишати з ночівлею на цілий тиждень.

 

Пам’ятає В.А. Козачка і один з перших випускників сільського дитсадка Борис Потапович Омелюх, 1956 р. н. Особливо запам’яталися йому проводи до школи, коли голова колгоспу вручав майбутнім першокласникам портфелі з приладдям і звертався з напутніми словами.

— У дитсадок я ходив разом із Василем Козорізом, з яким у дитинстві ми дуже дружили, – розповідає Борис Потапович. – Але до школи йому не вистачало кількох місяців, тому Василя хотіли ще на один рік залишити в дитсадку. Дізнавшись про таку “несправедливість”, я жбурнув подарований портфель і заявив, що теж не піду до школи. Тоді, щоб нас не розлучати, батьки упросили керівництво школи прийняти і Васю Козоріза. А Василь Андрійович Козачок своїм “газиком” ще раз з’їздив у Драбів, щоб купити для мого друга шкільний ранець...

 

Колектив дитячого садка, 90-і роки Після Марії Іванівни Коваль, яка повернулася до школи на викладацьку роботу, дитсадок очолила Валентина Сергіївна Козоріз, потім ним почергово завідували Лариса Олександрівна Сорока та Віра Василівна Жук. А з 1969 року по 1995 рік (найдовше) на цій посаді працювала Паша Сергіївна Ткачук. Певний час завідувачками великохутірським дитсадком були Ванда Едуардівна Машляківська, Валентина Миколаївна Омелюх, а з 2003 року і по нині ним опікується Тетяна Анатоліївна Жук.

 

Кожен з керівників дитячої установи намагався зробити свій посильний внесок у покращення роботи дитсадка: зміцнення його матеріальної бази, вдосконалення освітньо-виховного процесу, роботи з оздоровлення дітей і розвитку їх здібностей. Не випадково, сьогодні ДНЗ “Сонечко” села Великий Хутір вважається одним з найкращих дошкільних закладів Драбівського району, на базі якого освітяни часто проходять семінари та наради, апробують методичні новинки тощо.

 

Сьогодні з різною періодичністю дитсадок відвідують 43 вихованці, для яких створені всі умови для нормального розвитку. До їхніх послуг кілька ігрових кімнат, кімната для відпочинку, В.Козорізукраїнська світлиця, їдальня, а головне – постійна увага і турбота досвідчених вихователів та педагогів (разом з обслуговуючим персоналом трудовий колектив ДНЗ нараховує 14 осіб).

Велику допомогу дитсадку надає і Великохутірська сільська рада на чолі з сільським головою Петром Юхимовичем Пізняхівським. Кілька років тому за його ініціативою у дитячому закладі було зроблено капітальний ремонт, придбано нові меблі, іграшки, навчальне приладдя. Так що сьогодні, завітавши до дитсадка, колишні вихованці можуть його і не впізнати. І тільки спогади, незабутні спогади минулих літ підкажуть, що саме тут, у цих стінах, на цьому подвір’ї пройшли, можливо, найкращі дні нашого безтурботного дитинства, якого, на жаль, уже не повернути.

 

Віктор Козоріз, вихованець дитсадка 1971-1975 рр.

 

Вихователі і вихованці дитсадка сьогодні

Більше фотографій у розділ "Фотогалерея" - дитсадок.