Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Cільські новини

 

Чи потрібен нам Ленін?

Звичайно, більшість пересічних великохуторян цього абсурду не помічають, бо заклопотані зовсім іншими  проблемами.  А от гості, які приїздять до Великого Хутора, чи  то й сторонні особи, що бувають у селі транзитом, неодмінно дивуються цьому архітектурно-історичному феномену.  Тим більше, що обидва пам"ятники стоять над самою дорогою, яка проходить через село, й  не помітити їх просто не можливо.  Але чи можливо, щоб  народ так ревно вшановував пам"ять про свого ката, хоча б і на рівні окремого села? Виявляється, що можливо, бо ні  війни, ні голодомори, ні інші виплоди ленінської політики нас   нічому не навчили, а вчитися на чужих помилках ми  не бажаємо.  Пам’ятник Леніну на фоні сільського будинку культури. 2010 -й рік.

Отож, я і запитую: чи потрібен Великому Хутору Ленін? А якщо потрібен, то навіщо? Тільки не подумайте, що я агітую за знесення пам"ятників вождю, або, не доведи Господи, вчинення актів вандалізму. Бо чим же ми тоді відрізнятимемося від тих вандалів, які руйнували у селі церкви та спалювали ікони, до речі - за ленінськими настановами? Я всього-на-всього пропоную винести це питання на народне обговорення і з"ясувати справжню роль В.І. Леніна  в історії Великого Хутора та дати їй справедливу оцінку. Слава Богу, за останній час з"явилося достатньо матеріалів, які допоможуть  зробити це чесно і безпристрасно, як і належить оцінювати свою історію.

Що ж до пам"ятників вождю світового пролетаріату, які ще й досі "прикрашають" В.Хутір, то, здається,  дощі та вітер  уже винесли  їм свій руйнівний вирок. І незабаром питання про знесення цих об"єктів радянської спадщини відпаде само собою. Відомо ж бо, що немає нічого вічного під сонцем.

В.Козоріз