Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Черкаська область

Черкаська область — адміністративно-територіальна одиниця України, розташована у центральній лісостеповій частині країни, по обидва береги середньої течії Дніпра та Південного Бугу.

Область на півночі межує з Київською, на півдні з Кіровоградською, на сході з Полтавською та з Вінницькою областю на заході. Простягнулася із південного заходу на північний схід на 245 км, із півночі на південь — на 150 км.

Крайня північна точка лежить неподалік від села Кононівка Драбівського району, південна — поблизу села Колодисте Тальнівського району, західна — біля села Коритня Монастирищенського району, східна — неподалік села Стецівка Чигиринського району.

За математичними розрахунками географічним центром області є точка поблизу села Журавки Городищенського району. Також на території області знаходиться географічний центр України на північній околиці села Мар"янівка неподалік від районного центру — міста Шпола.

Площа області становить 20,9 тисяч км², що складає 3,46 % території держави (18 місце в країні). Сільськогосподарські угіддя складають 14,548 тисяч км² (70% загальної площі), з них ріллі — 12,736 тисяч км² (88% площі сільськогосподарських угідь).