Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Головна

І Ленін такий молодий…

У Великому Хуторі  відремонтували  пам’ятник вождю світового пролетаріату  І Ленін такий молодий...

45 років тому до 50-річчя «Великої Жовтневої соціалістичної революції» у Великому Хуторі відкрили новий двоповерховий Будинок культури, а майдан  біля нього виклали червоною цеглою , щоб нагадував знамениту «Красную площадь». Само собою, на цій площі з’явився і стандартний бюст Леніну, який постав на високому цегляному постаменті, оточеному пишними клумбами. Дарма, що вождь світового пролетаріату ніколи не бував у Великому Хуторі (навіть близько), впродовж двох десятиліть місцеві жителі слухняно покладали до цього пам’ятника квіти, вшановуючи одного  з катів українського народу.

З того часу багато що змінилося. Розпалася колись впливова радянська держава, на карті світу з’явилася незалежна Україна, прогресивна частина людства визнала згубність марксистсько-ленінської ідеології,  а більшість її носіїв під впливом нових ідей швиденько сховали свої партійні квитки. Але пам’ятники Леніну у Великому Хуторі (ще один такий же стоїть біля сільського клубу) не зачепили, мовляв, нікому вони  не заважають. І з цим можна було б погодитися, коли б не убивчі факти, які говорять про особисту участь  В.І. Леніна у знищенні  молодої Української держави у 1917-1819 роках. Це він послав на Київ  війська Муравйова, які потопили його у крові. Це він  санкціонував здійснення масових політичних репресій, розкуркулення селян, руйнування церков, знищення священиків, інтелігенції та інші злочини.

Памятник  Леніну у процесі реставраціїЯк відомо, В. І. Ленін був одним з ідеологів диктатури пролетаріату, яка супроводжувалася терором та насиллям над представниками панівних класів. Та й не тільки над ними. Мільйони українських селян, які померли в роки Голодомору 1932-33 років, теж стали жертвами ленінських ідей, які активно втілював його вірний учень і соратник  Йосип Сталін…

Отож, ті посадові особи, які ухвалювали рішення про реставрацію у Великому Хуторі пам’ятника кату українського народу, мали б заглянути у підручник з історії України або відрити книгу Пам’яті Великого Хутора і подивитися скільки людських життів було загублено в ім’я утвердження ленінських ідеалів, скільки доль було зламано і покалічено у боротьбі за побудову «світлого майбутнього». Чи їх ця історія не стосується?Памятник Леніну після реставрації

 

Веду до того, що пам’ятникам Леніну вже давно місце, якщо не звалищі історії, то серед музейних експонатів, поруч з якими слід розмістити інформацію про всі злочини комуністичної влади. Тим більше, що ці пам’ятники не мають ні мистецької, ні архітектурної цінності, і скоріше за все, навіть не перебувають на балансі сільської ради. А тому витрачати на їх відновлення і збереження бюджетні кошти – значить зневажати свою державу і свій народ,  своїх односельців, які ніяк не збагнуть чому такі парадокси  можуть відбуватися на 21-му році української незалежності. До речі, кілька років тому на фасаді сільського Будинку культури (якраз за спиною у Леніна), змонтували символи української держави – прапор і тризуб. Так що, на їхньому тлі «омолоджений» пам’ятник вождю світового пролетаріату виглядатиме дуже «органічно». Кажуть, його урочисте відкриття заплановане якраз до Дня української незалежності.

 В.Козоріз

 

 

[ Всі новини ]