Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Головна

"В.Хутірська комсомолія віддано бореться за хлібоплян"

   Фото із сайту www.ukrajinci.huЦе заголовок із газети "Червоний Жовтень" №124 (299) за 24 грудня 1932 року. Голова Великохутірської  сільради Влас Гук і секретар парторганізації Яків Дробот вже відрапортували керівництву Золотоніського району про успішне завершення в селі суцільної  колективізації і зосередилися на чергових завданнях комуністичної партії - виконанні хлібозаготівельних планів. А плани були чималенькі. У 1932 році великохутірські колгоспи  мали поставити державі 56725 пудів зерна (907,7 тонни), а одноосібний сектор - 13968 пудів (223,5 тонни), що загалом складало близько 12 відсотків від районного  плану.  

   Проте дуже швидко з’ясувалося, що зайвого зерна у великохутірських колгоспах не буде і виконання хлібозаготівельного плану перебуває під великою загрозою. На 1 вересня 1932 року план хлібозаготівлі по В.Хутору був виконаний лише на 15,6 відсотка (24 місце із 26 сільрад), а на 4 жовтня — на 35 відсотків. Тому вже у листопаді 1932 року райпартком направляє до Великого Хутора своїх уповноважених (Аронова, Гришка, Кучерявого) та  чергову буксирну бригаду із села Чапаєвка у складі 5 осіб. Крім цього,  на боротьбу за хліб були мобілізовані й сили місцевих  активістів, насамперед, комсомольців, які не на словах, а на ділі мали доводити свою відданість комуністичній партії. Ось що про це писала газета "Червоний Жовтень".   Газета "Червоний Жовтень" за 24 грудня 1932 року 

 Нарис "Великий Хутір у роки Голодомору" читайте у розділі "Історія села"- "Нариси з історії Великого Хутора".

КОМУНІСТИ ЗАБУЛИ ПРО СВОЇ ОБОВ’ЯЗКИ

Логотип газети "Червоний Жовтень"А це заголовок із газети "Червоний Жовтень" за 3 жовтня 1937-го року.  У країні Рад тривають небачені політичні репресії проти "ворогів народу", які супроводжуються  масовими  арештами, показовими судами та  розстрілами невинних людей. У містах і селах відбуваються збори трудових колективів, партійних та комсомольських організацій, які закликають сталінське керівництво  ще вище піднести більшовицьку пильність  та повести рішучу боротьбу з ворогами народу.  Хвиля репресій докотилася і до тихого села Великий  Хутір. 1 жовтня 1937 року тут відбулися збори усіх комсомольських організацій села, під час яких комсомольці викрили чергову групу класово-ворожих елементів.  Хто ж вони?

 

 

 Стаття з газети "Червоний Жовтень", 1937 р.

[ Всі новини ]