Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

МУЗЕЙ

ІНФОРМАЦІЯ
щодо Великохутірського краєзнавчого музею

МузейВеликохутірський  краєзнавчий музей було  відкрито у 1987 році в приміщенні сільського будинку культури. Засновником і організатором   музею    був   директор Великохутірської середньої школи і краєзнавець Олександр Андрійович Дорошенко, який особисто збирав архівні матеріали та експонати щодо історії села і його визначних людей. Спочатку вони зберігалися у музейній кімнаті Великохутірської середньої школи, а потім перенесені до краєзнавчого музею, який на час відкриття мав близько 2-х тисяч експонатів, що розміщувалися у 6 експозиційних та виставковому залі, де розміщувалися  картин О,А.Дорошенка та інших самодіяльних художників.

Музейні експозиції краєзнавчого музею відображають історію і побут села  протягом XVII-XX сторіччя а також біографії видатних людей, життя і діяльність  яких були пов’язані з Великим Хутором. Значну частину експозиційних фондів складають матеріали щодо створення та діяльності на території Великого Хутора колгоспів, участі мешканців села у Великій Вітчизняній війні, їхнім трудовим здобуткам  тощо. 
Окремий розділ музею присвячений Герою Радянського Союзу, льотчику-винищувачу Куниці Семену Андрійовичу, який загинув під час оборони Одеси. Завдяки старанням О.А.Дорошенка  були віднайдені архівні матеріали щодо Куниці С.А., зокрема його нагородний лист, та спогади однополчан. Пізніше ім’я Куниці С.А. було присвоєно  Великохутірській середній школі, в якій він навчався,  а також його ім’ям названо одну з центральних вулиць села.

 
15 березня 1991 року рішенням колегії управління культури Черкаського  облвиконкому великохутірському сільському музею було присвоєно почесне  звання “народний музей”. Але, на жаль, після смерті О.А.Дорошенка, музей фактично припинив свою діяльність.  Крім того через відсутність фінансування та постійного керівника музейного закладу частина його фондів була втрачена, а експозиційні матеріали зазнали руйнувань. Після звернення з цього приводу до голови Черкаської обласної державної адміністрації Великохутірська сільська рада та Драбівська райдержадміністрація почали   вживати заходів для відновлення роботи музейного закладу, про що свідчать листи, що подаються нижче.


Інша довідкова інформація про музей:

Лист №1  |  Лист №2  |  Лист №3  |  Лист №4  |  Диплом 

 

Проект створення бібліотечно-музейного комплексу в с.Великий Хутір

Даний проект є інноваційною розробкою, яка  передбачає створення у селі Великий Хутір Драбівського району Черкаської області експериментального бібліотечно-музейного комплексу (центру) на основі поєднання функцій традиційних масових бібліотек і музейно-виставкових центрів з можливостями сучасних комп"ютерних і телекомунікаційних технологій. 

 Цей проект спирається на чинне  законодавство України, зокрема на Основи законодавства України про культуру, де пріоритетними напрямками розвитку  культури визначено: проведення фундаментальних досліджень в галузі теорії та історії культури України, розширення культурної інфраструктури села, матеріального та фінансового забезпечення закладів, підприємств, організацій і установ культури тощо.

[ Читати повністю ]