Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Дорошенко О.А.

                                     ПЕДАГОГ, КРАЄЗНАВЕЦЬ, ХУДОЖНИК

                                                   

Народився 5.04.1924 року в селі Львівка (Мийорщина) Золотоніського району в бідній селянській родині.
   У 1941 р. закінчив Великохутірську середню школу. Мріяв стати художником, проте цьому завадила війна.
   У роки окупації був насильно вивезений до Німеччини. Працював на шахтах Ессен.
   У 1945 р. був звільнений американськими військами. Проходив службу в Радянській армії ( Алтайський край, м.Курган).
   У 1947 р. вступив на філологічний факультет Черкаського учительського інституту,
де познайомився зі своєю майбутньою дружиною Валентиною Ткаченко.
   Після закінчення учительського інституту був направлений на роботу в село Конюшки Семенівські Рудківського району  Львівської області.
   У 1951 році був призначений директором Гошанської 8-річної школи, після цього – директором школи у с.Підгайчики Львівської області.
   З 1967 по 1985 рік О.А.Дорошенко був директором Великохутірської середньої школи,
викладав українську мову та літературу. Був автором блочної системи вивчення української мови, яка досі використовується його учнями та послідовниками.
   У вільний час захоплювався малярством, різьбленням по дереву, регулярно друкувався у місцевій пресі, вів велику краєзнавчу роботу.
   У 1983 році за ініціативою О.А. Дорошенка у Великому Хуторі було відкрито краєзнавчий музей, якому  у 1994 році було присвоєно звання “
”.
   О.А. Дорошенко помер 26 вересня 1996 року. Похований у Великому Хуторі.

 Одне з останніх фото О.А.Дорошенка.


 


Наукові праці.Бібліографія

      4.     Дорошенко О.А. Навчальні диктанти інформаційної дії//Журнал “Українська мова і література в школі”. – 1990. - № 11.

 

5.     Дорошенко О.А. Робота вчителя-словесника в умовах місцевої говірки//Журнал “Українська мова і література в школі”. – 1991. - № 12.

 

6.     Дорошенко О.А. Нестандартні навчальні диктанти//Журнал “Початкова школа”. – 1990. - № 3.

 

7.     Дорошенко О.А. Дослідницька робота в школі//Журнал “Радянська школа”. – 1985. - № 7.

  

8.     Шляхи оптимізації вивчення мови в 4-8 класах. Методичні рекомендації для слухачів курсів учителів української мови та літератури, на основі досвіду учителя О.А. Дорошенка. – Черкаси: Обл. ІУВ та обласне відділення Педагогічного товариства УРСР, 1983.

 

9.     Дорошенка О.А. Граматика української мови у блоках, моделях, схемах, таблицях. Методичний посібник з досвіду роботи вчителя Великохутірської середньої школи Драбівського району Черкаської обл.. Черкаський обласний інститут удосконалення вчителів Черкаси, 1992.

 

10.  Дорошенко О.А. Вивчення тем граматики української мови укрупненими дозами при допомозі блоків,  моделей, схем, таблиць. Методичний посібник. Черкаський обласний інститут удосконалення вчителів. Черкаси, 1992.

 11.    Дорошенко О.А. Сопоставительное изучение русского и украинского языков. Методические рекомендации  для учителей русского  язика средних школ. Черкасский областной институт усовершенствования учителей. Черкассы, 1992.