Попереду Дорошенко
Розповім про вчителя
[ Читати повністю ]
Left menu: |
Дорошенко О.А.ПЕДАГОГ, КРАЄЗНАВЕЦЬ, ХУДОЖНИК
Народився Одне з останніх фото О.А.Дорошенка.
Попереду ДорошенкоРозповім про вчителя [ Читати повністю ]Картини нашого життяПортрет на фоні XX cтоліття [ Читати повністю ]Говірка села Великий Хутір (за матеріалами досліджень О.А.Дорошенка)
Мова села Великий Хутір входить у склад середньо-наддніпрянської говірки, межа якої проходить через міста: Фастів – Біла Церква – Ставище – Тальне – Новомиргород – Чигирин – Кременчук – Полтава – Зіньків – Суми – Конотоп – Прилуки – південніше Києва – Фастів. В основному це східна частина Черкаської, західна частина Полтавської та південна частина Київської областей, що охоплює такі міста, як Біла Церква, Звенигородка, Черкаси, Канів, Чигирин, Кам’янку, Корсунь, Золотоношу, Драбів, Переяслав-Хмельницький, Пирятин, Лубни, Полтаву, Оржицю, Кременчук, Чорнобай... [ Читати повністю ]Статті про О.А.ДорошенкаСЕРЦЕ, ВІДДАНЕ ЛЮДЯМ (До 85-річчя О.А. Дорошенка) 5 квітня Олександру Андрійовичу Дорошенку виповнилось би 85 років. Він був яскравою особистістю. Педагог-новатор, талановитий художник і митець, невтомний пошуковець і краєзнавець, майстер пензля і пера. Доля щедро обдарувала Олександра Дорошенка розумом і мудрістю, талантом, невичерпною добротою і щирістю. І він сповна використав цей божий дар, віддавши його до останку людям. Сам же залишався надзвичайно скромною і простою людиною. Він належав до тих людей, для яких життєвим кредо було „що сховав ти, те пропало, що віддав ти, те – твоє”. Так, він завжди намагався віддати людям свої знання, талант, вогонь свого серця. Тож, подумки, згадаємо його таким, яким його знали всі, хто мав щастя бачити, слухати незабутнього Олександра Андрійовича. Наукові праці.БібліографіяОпубліковані роботи Дорошенка О.А.
1. Дорошенко О.А. Міні-диктанти як одна з форм підвищення грамотності учнів//Журнал “Українська мова і література в школі”. – 1981. - № 2.
2. Дорошенко О.А. Нестандартність при вивченні української мови в середній школі//Журнал “Українська мова і література в школі”. – 1990. - № 2, № 3.
3. Дорошенко О.А. Використання моделі навчальної теми на уроках української мови в 5-9 класах середньої школи//Журнал “Українська мова і література в школі”. – 1990. - № 6.
[ Читати повністю ] Статті О.А.ДорошенкаПЕРША ЗГАДКА ПРО ДРАБІВ ПЕРША документована згадка про Драбів знаходиться в грамоті царів Петра та Івана, яку вони дали переяславському військовому товаришу Івану Мировичу на володіння селами та хуторами, лісами й угіддями, сінокосами й млинами на колишній території нашого краю. При посиланні на цю грамоту наводиться лише невеличкий уривок, що стосується “хутора со ставом с лесом Драбовым”. Думаю, що мешканцям не лише Драбова, а й усім жителям району буде цікаво знати, що це за грамота, який її зміст, коли вона дана і за яких обставин. [ Читати повністю ] |