Left menu:

ФОТОГАЛЕРЕЯ (додано новий розділ " О.А.Дорошенко"

Персоналії

 

 СЕЛО СЛАВИТЬСЯ  СВОЇМИ ЛЮДЬМИ

 Великий Хутір є батьківщиною Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача Куниці Семена Андрійовича           ( 1914-1941), який загинув під час оборони Одеси. Сьогодні його ім’я носить місцева школа і одна з вулиць села. Ще одна сільська вулиця названа на честь першого голови колгоспу “Незаможник” Дробота Якова Олександровича, завдяки якому у 1932-1933 роках в селі вдалося уникнути великого голоду. Також у В.Хуторі народився і виріс поет-фронтовик Шутір Пилип Антонович (1913-1944). У 1985 році його  було посмертно прийнято до Спілки письменників України.

      Почесним громадянином В.Хутора є курсант Харківського авіаційного училища  Харута Владислав Володимирович ( 1967-1986), який  трагічно загинув під час виконання тренувального польоту над селом. Його ім’ям названо поле, на якому розбився пілотований В.Харутою літак.  

    Тривалий час у селі жив і працював Дорошенко Олександр Андрійович ( 1924-1996) - директор місцевої школи, краєзнавець, самодіяльний художник, організатор і перший директор місцевого краєзнавчого музею.

   Сьогодні в селі живе і працює заслужений працівник культури України , відомий бандурист і майстер народної творчості Коваль Михайло Дмитрович ( 1948 р.н.), який  активно популяризує народну творчість і традиції рідного  краю.

     Детальніше про   цих та інших знаменитих  великохуторян читайте у відповідних рубриках на сайті села.